wpDiscuz - Supercharged native comments 3.0.5 - en to tr_TR translation catalogue (123 entries)

en: [Load more] Button
tr_TR: [Tüm Yorumları Gör] Butonu

en: [Load rest of all comments] Button
tr_TR: [Yorumları Gizle] Butonu

en: Admin
tr_TR: Yönetici

en: ago
tr_TR: önce

en: Ago text
tr_TR: "Önce" yazısı

en: Anonymous
tr_TR: Anonim

en: Author
tr_TR: Yazar

en: Be the First to Comment!
tr_TR: İlk Yorum Hakkı Senin!

en: Cancel
tr_TR: Çıkış

en: Cancel comment editing button text
tr_TR: "Yorum düzenlemeyi iptal et" buton yazısı

en: Comment
tr_TR: Yorum

en: Comment Field Join
tr_TR: "Sende yorumda bulun" alanı

en: Comment Field Start
tr_TR: "İlk yorumu başlat" alanı

en: Comment Template Phrases
tr_TR: Yorum Şablonu için İfadeler

en: Commented "right now" text
tr_TR: Yorum "şuan yapıldı" yazısı

en: Comments
tr_TR: Yorum

en: Current Wordpress date/time format
tr_TR: Wordpress Geçerli Tarih/Zaman Biçimi

en: Custom CSS Code
tr_TR: Özel CSS Kodu

en: Date/Time
tr_TR: Tarih/Zaman

en: Date/Time Phrases
tr_TR: Tarih/Zaman İfadeleri

en: Day
tr_TR: Gün

en: day
tr_TR: gün

en: days
tr_TR: gün

en: Days (Plural Form)
tr_TR: Gün (Çoğul Form)

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Email
tr_TR: E-Posta

en: email address is invalid
tr_TR: Geçersiz e-posta!

en: Email Field
tr_TR: E-Posta Alanı

en: Email Template Phrases
tr_TR: E-Posta Şablonu için İfadeler

en: Example: #00FF00
tr_TR: Örnek: #00FF00

en: Form Template Phrases
tr_TR: Form Şablonu için İfadeler

en: General
tr_TR: Genel

en: General Phrases
tr_TR: Genel İfade Biçimleri

en: General Settings
tr_TR: Genel Ayarlar

en: Guest
tr_TR: Ziyaretçi

en: Help wpDiscuz to grow allowing people to recognize which comment plugin you use
tr_TR: wpDiscuz yorum eklentisinin büyümesinde ve  tanıtımında yardımcı ol

en: Hide Replies
tr_TR: Alt Yorumları Gizle

en: Hour
tr_TR: Saat

en: hour
tr_TR: saat

en: Hours
tr_TR: Saat

en: hours
tr_TR: saat

en: Hours (Plural Form)
tr_TR: Saat (Çoğul Form)

en: Invalid Captcha Code
tr_TR: Geçersiz Captcha Kodu

en: Join the discussion
tr_TR: Sende yorumda bulun

en: label color
tr_TR: label rengi

en: Live Update
tr_TR: Senkronizasyon

en: Load More Button
tr_TR: "Tüm Yorumları Gör" Butonu

en: Load More Comments
tr_TR: Tüm Yorumları Gör

en: Load Rest of Comments
tr_TR: Yorumları Gizle

en: Log out
tr_TR: Çıkış

en: Member
tr_TR: Üye

en: Minute
tr_TR: Dakika

en: minute
tr_TR: dakika

en: Minutes
tr_TR: Dakika

en: minutes
tr_TR: dakika

en: Minutes (Plural Form)
tr_TR: Dakika (Çoğul Form)

en: Month
tr_TR: Ay

en: month
tr_TR: ay

en: months
tr_TR: ay

en: Months (Plural Form)
tr_TR: Ay (Çoğul Form)

en: Name
tr_TR: Ad:

en: New Comment
tr_TR: Yeni Yorum

en: new follow-up comments
tr_TR: Bu yazıya yeni bir yorum yapıldığında

en: new replies to my comments
tr_TR: Benim yorumuma yeni yanıt geldiğinde

en: New Reply
tr_TR: Yeni Yanıt

en: Notification
tr_TR: Bildirim

en: Notification Phrases
tr_TR: Bildirim İfadeleri

en: Notify of
tr_TR: Bildir

en: Notify of new replies to this comment
tr_TR: Bu yoruma cevap geldiğinde bana bildir

en: Notify on all new replies
tr_TR: Bu yoruma yapılan tüm yeni cevaplarda bildir

en: Notify on new comments
tr_TR: Bu yazıya yapılan yeni yorumlarda bildir

en: Phrases
tr_TR: İfadeler

en: Please fill out required fields
tr_TR: Lütfen gerekli alanları doldurun

en: please fill out this field to comment
tr_TR: Yorumlamak için lütfen birşeyler girin

en: Post Comment
tr_TR: Yorumu Onayla

en: Primary Color
tr_TR: Birincil Renk

en: Reply
tr_TR: Yanıtla

en: right now
tr_TR: şimdi

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet

en: Save edited comment button text
tr_TR: "Düzenlenen yorumu kaydet" buton yazısı

en: Second
tr_TR: Saniye

en: second
tr_TR: saniye

en: Seconds
tr_TR: Saniye

en: seconds
tr_TR: saniye

en: Seconds (Plural Form)
tr_TR: Saniye (Çoğul Form)

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Share
tr_TR: Paylaş

en: Share On Facebook
tr_TR: Facebook'ta Paylaş

en: Share On Odnoklassniki
tr_TR: Odnoklassniki'de Paylaş

en: Share On Twitter
tr_TR: Twitter'da Paylaş

en: Share On VKontakte
tr_TR: VK'da Paylaş

en: Social Login
tr_TR: Sosyal Ağ Bileşenleri

en: Sort by
tr_TR: Sıralama

en: Start the discussion
tr_TR: İlk yorumu başlat

en: Subscribe
tr_TR: Abone ol

en: Subscribe to all comments of this post
tr_TR: Bu gönderinin tüm yorumlarına abone olun

en: Subscribe to all replies to my comments
tr_TR: Yorumlarıma verilen tüm yanıtlara abone olun

en: Subscribed on all your comments replies
tr_TR: Tüm yorum cevaplarınıza abone oldum

en: Subscribed on this comment replies
tr_TR: Bu yorum yanıtlarına abone olundu

en: Subscribed on this post
tr_TR: Bu gönderiye abone olundu

en: subscribed to all follow-up comments of this post
tr_TR: bu yazının tüm takip yorumlarına abone oldu

en: subscribed to my comments
tr_TR: yorumlarıma abone oldu

en: Thank you!
tr_TR: Destek ver!

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Unable to send an email
tr_TR: E-Posta gönderilemedi

en: Unlimit
tr_TR: Kısıtlamasız

en: Unsubscribe
tr_TR: Abonelikten Ayrıl

en: url is invalid
tr_TR: Geçersiz bağlantı!

en: Vote Down
tr_TR: Eksi Puan

en: Vote Up
tr_TR: Artı Puan

en: Voting Error
tr_TR: Oylama Hatayla Karşılaştı

en: WebSite URL
tr_TR: Web Site Bağlantısı

en: Year
tr_TR: Yıl

en: year
tr_TR: yıl

en: years
tr_TR: yıl

en: Years (Plural Form)
tr_TR: Yıl (Çoğul Form)

en: You are logged in as
tr_TR: Giriş yapılan kullanıcı adı:

en: You can vote only 1 time
tr_TR: Sadece 1 kere oylayabilirsiniz.

en: You've already voted for this comment
tr_TR: Bu yorum için zaten puan verdin

en: You've not made any changes
tr_TR: Herhangi bir değişiklik yapmadınız

en: You've successfully subscribed.
tr_TR: Aboneliğiniz başarıyla onaylandı.

en: You've successfully unsubscribed.
tr_TR: Abonelikten ayrıldınız
